Rezultate

OLIMPIADE/CONCURSURI ŞCOLARE

Anul şcolar 2018-2019

Disciplina Limba şi literatura română

Ø  OLIMPIADA DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ-ETAPA JUDEŢEANĂ

 

MENŢIUNE- eleva IOVESCU-ȘOTEA MARIA-YASMINA, cls.a-V-a A, prof. coordonatori: prof.Vladu Cornelia

MENŢIUNE- eleva CONTEANU PATRICIA ALEXANDRA, cls.a-VI-a B, prof. coordonator Iliescu Sorina

MENŢIUNE- eleva LICAN ANA, cls.a-VII-a A, prof. coordonatori: prof.Vladu Cornelia

MENŢIUNE- eleva MERCIONIU GEORGIANA RAMONA, cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Iliescu Sorina

 

Ø  OLIMPIADA  ”LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ” -ETAPA JUDEŢEANĂ

 

PREMIUL I- eleva CHICIUDEAN ELENA cls.a-V-a A, prof. coordonator Vladu Cornelia- calificată la faza naţională

MENŢIUNE- eleva DUNĂRINŢIU ANTONIA cls.a-VI-a C, prof. coordonator Parişi Carmen

MENŢIUNE- eleva HOMEAG POPESCU IASMINA MARIA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Iliescu Sorina

MENŢIUNE- eleva CHESARU ALEXIA ELENA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Iliescu Sorina

MENŢIUNE- eleva CRĂINICEANU MĂDĂLINA cls.a-VIII-a B, prof. coordonator Vladu Cornelia

MENŢIUNE- eleva RĂDUCAN LARISA GABRIELA cls.a-VIII-a C, prof. coordonator Ceauşu Carla

 

Ø  OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ "SOLOMON MARCUS"-ETAPA JUDEŢEANĂ

 

PREMIUL I- eleva IOVESCU-ȘOTEA MARIA-YASMINA cls.a-V-a A, prof. coordonator Vladu Cornelia- calificată la faza naţională

MENŢIUNE- eleva GULIE MARIA MIRABELA, cls.a-V-a A, prof. coordonatori: prof.Vladu Cornelia

MENŢIUNE- elevul CIOCOTEALĂ EDUARD, cls.a-V-a A, prof. coordonatori: prof.Vladu Cornelia

PREMIUL al-III-lea – elevul CĂTĂNESCU VICTOR cls.a-VII-a A, prof. coordonator Vladu Cornelia

MENŢIUNE- elevul FLORESCU MIRCEA cls.a-VII-a A, prof. coordonatori: prof.Vladu Cornelia

MENŢIUNE- eleva BOBIŢ MARIA ARINTINA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Iliescu Sorina

 

Ø  CULTURĂ ŞI SPIRITUALITATE ROMÂNEASCĂ-CONCURSUL NAŢIONAL INTERDISCIPLINAR DE LIMBA ŞI LITERATURA ROMÂNĂ ŞI RELIGIE-ETAPA JUDEŢEANĂ

MENŢIUNE- eleva IOVESCU-ȘOTEA MARIA-YASMINA, cls.a-V-a A, prof. coordonatori: prof.Vladu Cornelia (limba şi literatura română); prof.Iliescu Sorin (religie)



Ø  OLIMPIADA  ”LECTURA CA ABILITATE DE VIAŢĂ” -ETAPA NAŢIONALĂ

MENŢIUNE MEN- eleva CHICIUDEAN ELENA cls.a-V-a A, prof. coordonator Vladu Cornelia-

 

Disciplina Geografie

Ø  CONCURSUL INTERJUDEŢEAN DE DESCRIERI GEOGRAFICE " ALEXANDRU ROŞU"-FAZA INTERJUDEŢEANĂ

 

PREMIUL al-II-lea – elevul POPESCU ADRIAN MIHAI cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Popescu Leontina

 

Ø  CONCURSUL NAŢIONAL " TERRA "-FAZA JUDEŢEANĂ

 

MENŢIUNE – elevul POROJAN REMO ANGELO cls.a-VII-a A, prof. coordonator Popescu Leontina

 

Disciplina Limba engleză

Ø  OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ-FAZA JUDEŢEANĂ


PREMIUL I- eleva BOBIŢ MARIA ARINTINA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Dincea Rodica- calificată la faza naţională

PREMIUL al-II-lea –elevul POPESCU ADRIAN MIHAI cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Dincea Rodica

PREMIUL al-II-lea –eleva CHESARU ALEXIA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Dincea Rodica

PREMIUL al-III-lea –eleva CAZACU CLAUDIA MIHAELA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Dincea Rodica

PREMIUL al-III-lea –eleva DAN ELA cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Dincea Rodica

MENŢIUNE  –eleva ALBICI VLAD cls.a-VIII-a A, prof. coordonator Dincea Rodica

     
     Scratch International Programming Trial SCRIPT 2016

  
 SectionGradeAuthorsProject's Name Prize
 Educational Software 4
 Mitrache Raul Victor
Luca Rareş Mihai
 Jason, the Polar Bear 2nd Prize
 Greetings 4
 Mitrache Raul Victor
Luca Rareş Mihai 
 Mother's Day 2nd Prize
 Music and Dance 4
 Cerbu Fabiana Valentina
Urucu Evelyn Marina 
 Go-Go and Robo 2nd Prize
 Games 4
 Mitrache Raul Victor
Luca Rares Mihai 
 Catch The Mice Honourable Mention
 Educational Software 5
 Dan Ela
Stoianovici Alexia Marina
Popescu Adrian Mihai
 The apple tree 2nd Prize 
 Games 5
 Dan Ela
Stoianovici Alexia Marina
Popescu Adrian Mihai
 Donut Factory 2nd Prize
 Simulations 5
 Dan Ela
Stoianovici Alexia Marina
Popescu Adrian Mihai
 TV Remote Control 2nd Prize
 Greetings 5
 Dan Ela
Stoianovici Alexia Marina
Popescu Adrian Mihai
 Christmas 3rd Prize
 Stories 5
 Cazacu Mihaela Claudia
Dan Ela
Stoianovici Alexia Marina
Popescu Adrian Mihai
 Princess Romina 3rd Prize
  

Comments