Evenimente‎ > ‎

Civilizati in trafic

postat 1 dec. 2015, 10:06 de Andrei Manea   [ actualizat la 7 sept. 2016, 10:26 de Raluca Tuliga ]
Elevii au participat la activitati interactive prin intermediul carora au acumulat informatii referitoare la comportamentul in trafic: traversarea corecta, respectarea culorilor semaforului, asigurarea in traversare etc.

Copiii au pus o sumedenie de intrebari invitatului venit din cadrul Politiei Rutiere. Le-a placut faptul ca au avut posbilitatea sa discute deschis si au descris diverse intamplari/ accidente la care au luat parte, cerand detalii cu privire la vinovatia/nevinovatia celor implicati.

Elevii au invatat regulile de circulatie si de comportare civilizata in trafic si au inteles ca sunt responsabili, nu numai de viata lor, ci si a altora.

Civilizati in trafic