Competitii sportive

Post date: Nov 24, 2015 4:45:26 PM

Competitiile sportive desfasurate in cadrul proiectului au antrenat elevii din 2 clase în desfasurarea unui meci de fotbal. Fetele au fost organizate in doua echipe de majorete.

Considerăm utila derularea acestui proiect cu tematica sportiva pentru că sportul este domeniul iubit de toti copiii, dar şi pentru ca poate oferi elevilor o alternativa posibila de a valorifica în mod plăcut şi reconfortant deprinderile şi priceperile motrice însuşite în orele de educaţie si prin activitatile extraccuriculare.

Elevii s-au bucurat sa participe la acesta competitie sportiva, au jucat un meci frumos, fiind sustinuti de minunatele echipe de majorete.

Scopul derularii activitatilor sportive propuse in cadrul proiectului au fost cele de a dezvolta dragostea pentru mişcare in vederea fortificarii organismului si întăririi sănătăţii, dezvoltarea trăsăturilor pozitive de caracter, a deprinderilor de comportare civilizată şi a spiritului de fair-play într-o competiţie sportivă.

Untitled presentation